Türkiye de balayına gidilecek bir çok gizemli ve heyecan uyandırıcı yer olması balayı tatiline gidecek çiftlerin karar vermesini zorlaştırmaktadır. Balayına yurt dışı yerine yurt içinde yapmak isteyen yeni evliler için seçtiğimiz en özel ve güzel yerler işte şu şekilde;

1.Kapadokya

Kapadokya periler ülkesi olarak adlandırılan yer altı ve yer üstündeki tarihiyle kültür turizminin Türkiye'deki kalbini oluşturur. Balon turu uçuşları, atv turları, atlı safari gezileri ve yürüyüş turları ile ülkemizdeki gizli kalmış yerleri ziyaret edebilirsiniz. Tarihi konaklarda ve mağaralarda kalıp otantik bir tatilin kapısını aralayabilirsiniz.

2.Abant

Doğayla iç içe bir balayı için alternatif yerlerden biri de Abant. Muhteşem güzellikteki doğasıyla, romantik bir balayı için Abant'ı tercih edebilirsiniz.

3.Olimpos

Fazla bir bütçe olmadan romantik bir balayı geçirmek istiyorsanız Olimpos tam size göre bir yer. Antalya'nın güneyinde bulunan Olimpos'ta ağaç evlerde kalabilir gündüzleri ise denizin ve güneşin tadını doyasıya yaşayabilirsiniz.

4.Ağva

Saf duru denizi ve altın renkli kumsallarıyla  İstanbul'un kuzeydoğusunda yer alan Ağva uygun bir bütçeyle huzurlu bir balayı geçirmek isteyenlerin adresi.

5.Ağva

Bakir koyları,  harikulade doğası, renkli gece hayatıyla hareketli balayının bir diğer adresi Bodrum.  Bodrum'da ister merkezde,  ister birbirinden güzel beldelerinde unutulmaz bir balayı geçirebilirsiniz.

6.Uzungöl

Uzungöl, sık ormanları ve cezbedici manzaralarıyla alternatif bir balayı geçirmek isteyenlerin seçeneği. Uzungöl civarında bulunan otel, pansiyon ve bungalov evlerde konaklayabilir, eşsiz gölün ve doğanın tadını çıkarabilirsiniz.

7.Uludağ

Kışın ortasında romantik bir balayı istiyorsanız Uludağ mükemmel bir seçenek. Kış turizmi açısından merkez konumunda bulunan Uludağ, çevresindeki yaylalar ve ormanlarla muhteşem bir balayı için doğru bir adres.

Yorumlar

    Henüz hiç yorum yok, ilk yorum yapan siz olun!